گاورنر آسانسور و کاربرد آن در سیستم آسانسور

کاربرد گاورنر در آسانسور چیست؟

گاورنر آسانسور یک قطعه مکانیکی الکتریکی است که وظیفه ترمز کردن در سیستم آسانسور کششی را برعهده دارد. در صورت بروز هرگونه خطا یا اشتباه در عمکرد آسانسور و در نتیجه افزایش ناگهانی سرعت آسانسور، گاورنر آسانسور وارد عمل می‌شود. زمانی که این قطعه ایمنی فعال می‌شود، با کمک پاراشوت ( ترمز اضطراری ) کابین از حرکت باز داشته می شود.

تاریخچه اختراع گاورنر آسانسور

در سال ۱۸۵۳ برای نخستین بار، شرکت اتیس از سیستم ترمز اتوماتیک آسانسور خود رونمایی کرد. این اختراع در نمایشگاه جهانی نیویورک در معرض دید مشتاقان صنعت آسانسور قرار گرفت. با اختراع سیستم ترمز اتوماتیک آسانسور توسط آلیشا گریوز اوتیس، ضریب ایمنی آسانسور نیز ارتقا پیدا کرد. در سال ۱۸۷۸ چارلز اوتیس، فرزند اوتیس بنیان‌گذار شرکت، سیستم ایمنی ترمز آسانسور را تکمیل و استفاده از آن را برای تمامی آسانسورها کاربردی نمود. و در نهایت در سال ۱۹۸۴ و پس از جنگ‌های جهانی با تکمیل پروژه‌ی سیستم ترمز اتوماتیک آسانسور، شکل‌های جدیدی از ترمز آسانسور وارد صنعت آسانسور گردید. با گذشت زمان و با پیشرفت فناوری و تکنولوژی‌های آسانسوری، نواقص این سیستم برطرف و شکل جدیدی از ترمز ایمنی آسانسور به نام گاورنر وارد صنعت آسانسور شد.

 

اجزای اصلی تشکیل دهنده گاورنر

۱- گاورنربالا (فلکه اصلی)

۲- گاورنرپایین (ته چاه)

۳- میکروسوئیچ ها

۴- وزنه گاورنر

 

انواع گاورنر آسانسوراز نظر جهت کارکرد

گاورنر آسانسور را از نظر جهت کارکرد آن می‌توان به ۲ دسته‌ی زیر تقسیم بندی نمود:

گاورنر تک جهته: در این نوع گاورنر، تنها در صورتی گاورنر عمل خواهد که سرعت کابین آسانسور در جهت پایین رفت، افزایش یابد. به عبارت دیگر تنها در صورتی حرکت آسانسور رو به پایین باشد و افزایش سرعت نامی رخ دهد، گاورنر تک جهته عمل خواهد می‌کند.

گاورنر دو جهته: همانطور که از نام این نوع گاورنر مشخص است، هم در جهت بالا و هم در جهت پایین قابلیت تامین ایمنی آسانسور را دارد. گاهی ممکن است سرعت آسانسور در حرکت رو به بالا نسبت به سرعت نامی افزایش یابد. بنابراین استفاده از این گاورنر ایمنی بالایی را برای سیستم آسانسور شما به ارمغان خواهد آورد.

 

روش کار گاورنر آسانسور

 

در حالت کلی وقتی آسانسور بطور عادی در حال کار است ، سرعت خطی فلکه گاورنر با سرعت حرکت کابین آسانسور برابر است ولی اگر به هر دلیلی سرعت حرکت کابین آسانسور از سرعت تعریف شده ( مثلا ۱ متر بر ثانیه ) بیشتر شود گاورنر آسانسور با درگیر شدن فک های پاندولی با دنده های مخصوص پولی اصلی گاورنر باعث توقف اولیه کابین شده و همزمان با فعال شدن میکروسوئیچ های مخصوص فرمان قطع موتور نیز به موتور ارسال می شود تا موتور نیز از کار بایستد و همچنین سیستم پاراشوت آسانسور نیز فعال می شود و کابین آسانسور در هر جا از چاه آسانسور که باشد می ایستد.

البته لازم بذکر است که در مجموعه فلکه ته چاه آسانسور و گاورنر و همچنین یوک بالای کابین آسانسور، تعدادی میکروسوئیچ تعبیه شده است که این میکروسوئیچ جزء مدار سری استپ داخل چاه آسانسور می باشند و وظیفه آنها همانطور که اشاره شد این است که به محض افزایش سرعت آسانسور از سرعت تعیین شده، این کنتاکت ها یا میکروسوئیچ ها فعال شده و دستور قطع مدار برقی آسانسور را صادر می کنند.

 

محل نصب گاورنر آسانسور:

اغلب گاورنر در موتورخانه آسانسور و روی دال بتونی ( بتون سقف چاه آسانسور) در نزدیکی محل شاسی موتور آسانسور نصب می گردد.

 

عوامل موثر در انتخاب گاورنر آسانسور

۱-   سرعت نامی آسانسور

۲-   سرعت درگیر شدن  در زمان تست

۳-   نوع ترمز ایمنی و ظرفیت ترمز ایمنی

۴-   موقعیت نصب ترمز ایمنی

۵-   پلاک گاورنر نصب شده باشد

و ………

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *